آسیب پذیری نمایشگرهای موسیقی اپل كنترل كامپیوتركاربر را از راه دور در اختیار مهاجم قرار می دهد !

این آسیب پذیری حساس كه در بعضی ازنسخه های نمایشگر موسیقی مشهوراپل بوجود آمده است ، كنترل كامپیوتركاربر را از راه دور در اختیار مهاجم قرار می دهد.

به گزارش بخش خبر سایت http://www.IRITN.com ، كشف این حفره چند روز بعد از انتشار یك نسخه بروز امنیتی برای iTunes6 ویندوز از سوی اپل ، كشف شد.
به گفته شركت امنیتی eEye Digital Security این نقص در نسخه اولیه iTunes6 وجود داشته است و با جدیدترین بروز رسانی امنیتی اپل نیز برطرف شده است.
شركت eEye بعد از اینكه دروب سایت خود اشتباها اعلام كرد كه این نقص تمام سیستم عامل ها را آلوده می كند. یادداشتی مبنی براینكه این نقص تنها در سیستم عامل ویندوز كشف شده است منتشر كرد.
با این حال این شركت هم اكنون در حال آزمایش این موضوع است كه آیا این آسیب پذیری iTunes سیستم عامل Mac را نیز آلوده كرده است یا نه .
اپل اوایل این هفته نسخه امنیتی بروزی منتشر كرد و هدف از انتشار آن را جلوگیری از راه اندازی برنامه های كمكی اشتباه عنوان كرد .
شركت اپل معمولا درباره این نقص های امنیتی محصولاتش ابتدا هیچ بحثی نمی كند و وجود آسیب پذیری را نیز تصدیق می كند تا زمانیكه خود تحقیقات لازم را انجام دهد و وصله های امنیتی مورد نیاز را منتشر كند.
هنوز جزئیات بیشتری درباره این نقص امنیتی منتشر نشده است .

 

خبر قبلی | بازگشت به صفحه اول | خبر بعدی
 

 

 
Copyright © 2005 , Gholinia Professional Web Solutions , All rights reserved
Web Forum Other Services Support Center Web Designing Web Hosting Domain Registration Homepage